Zapojte se

PODĚLTE SE o své pocity a zkušenosti – co vám péče o blízkého dává? Co vám bere? Co vás trápí? Co vám pomáhá?

DEJTE VĚDET OSTATNÍM, které služby a podpora jsou z vašeho pohledu užitečné, co vám naopak chybí.

SPOJTE SE s lidmi, co jsou na tom stejně.

PTEJTE SE I POMOZTE druhým.

Napište do fóra nebo na e-mail

Děkujeme

HLEDÁME VÁS !

Hledáme ty z vás – rodinné a jiné pečující o blízké po CMP, kdo byste věnovali chvíli svého času výzkumu potřeb pečujících – chceme, aby informace, které na tomto webu jsou, byly zacíleny přímo na vaše konkrétní potřeby, průběžně na ně reagujeme. Nechceme, aby tyto webové stránky vznikaly od teoretického stolu.

Je to detektivní práce…

Pečující lidé (včetně mladistvých pečujících) jsou totiž neviditelnou skupinou. Proto je velmi obtížné je oslovit. Stanou se viditelnými, až teprve sami v důsledku přetížení z péče potřebují pomoc zdravotnického a/nebo sociálního systému. Ale i pak nejsou viditelní jako “pečující”, nýbrž jako primární “pacienti”, takže nejde rozpoznat, že patří zároveň do neviditelné skupiny pečujících. Ano, je to vskutku detektivní práce!

Spolupracujeme s různými subjekty, které mohou být nápomocny při hledání pečujících o blízké po CMP (zkušebně prozatím v Moravskoslezském kraji) jako například iktová centra, rehabilitační zařízení, zařízení sociálních služeb, sdělovací prostředky aj., aktuálně jsme také oslovili Sdružení praktických lékařů pro Moravskoslezský kraj.

Přidáte se?

Zapojte se do výzkumu a pomozte ostatním i sobě.

Můžete vyplnit on-line dotazník nebo se můžeme domluvit na rozhovoru, osobním setkání v místě, které Vám bude vyhovovat.

Kontakt: lenka.krhutova@osu.cz