Příručky pro pečující

Příručky slouží jako rozcestníky v začátcích a v průběhu péče a poradí, kam se obracet dále. Získáte základní a důležité informace v péči o blízkého člověka, o organizacích, které nabízejí pomoc, o dávkách (příspěvek na péči, příspěvek na mobilitu, příspěvek na zvláštní pomůcku a úpravu bydlení, dlouhodobé ošetřovné a dalších dávkách), průkaze osoby se zdravotním postižením. Příručky přehledně poskytují rady, jak péči prakticky zvládat a co dělat při jejím ukončení. Podívejte se i na videa. 

Pro ty, kdo mají zájem vědět o CMP více:

Videa

Nejste na to úplně sami – 1. díl

Obsah dílu: Kam se obrátit. S čím poradí obecní úřad, sociální odbor. S čím poradí praktický lékař. Jaké sociální služby využít a co poskytují. Sociální dávky, o které lze žádat. Poradenské celostátní linky zdarma. Užitečné weby pro pečující. Co najdete na webu www.mapapece.cz.

Nejste na to úplně sami – 2. díl

Obsah dílu: Co nabízí úřad práce. Kvůli dávkám pro osoby se zdravotním postižením nemusíte vždy na úřad. Jak probíhá řízení o příspěvku na péči. O jaké dávky můžete žádat. Jaká máte práva v zaměstnání. Weby pro pečující. Bezplatné poradenské tel. linky.

Nejste na to úplně sami – 3. díl

Obsah dílu: Služby a organizace pro pečující. Zdravotní pomůcky a úprava bydlení. Bezplatné poradenské linky pro pečující. Projekt Pečuj doma Diakonie ČCE. Vyhledávač sociálních služeb Pečuj doma. Co je to neformální péče. Podpora rodičů pečujících o děti se zdravotním postižením – Alfa Human Services. Linka pro seniory a pečující ELPIDA. Dávky a podpora, o které lze žádat. Jak podat odvolání proti rozhodnutí o nepřiznání dávky. Weby pro pečující.