Zkušenosti s charit...
 
Oznámení
Smazat vše

Zkušenosti s charitou

5 Příspěvky
5 Uživatelé
0 Likes
616 Zobrazeno
Michaela Foltová
(@michaela-foltova)
New Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 3
Úvodní téma  

Prosím o informace, jaké máte zkušenosti s charitou? 


   
Citace
Ilona Vršecká
(@ilona-vrsecka)
Active Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 5
 

od nějakých těch pomůcek charitu jsem si zařídila. přes charitu nějakou rehabilitaci která jako byla. přebalování a tady ty záležitosti , umývání, dostat ho do nebezbarierové koupelny a tak dále a to si určitě mi teda většinou mi pomáhala ta charita. jsem sice zdravotník, ale nejsem sestra takže já ty ošetřovatelské úkony - jo pravda a opravdu mi poradili takové jako by ty jako abych i sebe nezedrala co se týká zad.

Tento příspěvek byl upraven před 3 roky uživatelem Ilona Vršecká

   
OdpověďCitace
Stanislava Mašková
(@stanislava-maskova)
New Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 2
 

ty služby jsme nevyužili jenom jsem měla půjčené nějaké věci od nich.. tady jsou vlastně tři pečovatelské služby, co patří pod město - tam jsem moc spokojená nebyla, protože pokaždé přišel někdo jiný a to není dobře protože manžela nezná a já jsem pořád měla telefony a co s ním mám dělat a on leží a nemluví a to paní seděla u postele a dívala se na něho kdyžto tady děvčata chodí s ním baví se s ním mluví s ním šachy hrajou s ním zaměstnají ho


   
OdpověďCitace
Monika Andršová
(@monika-andrsova)
New Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 1
 

Já jsem měla pro rodiče domluvenou pečovatelskou službu, ne přímo charitu, a byla to jedna z nejlepších věcí, kterou jsem mohla udělat. Ze začátku to byl boj, hlavně pro maminku, které najednou do její domácnosti začaly chodit cizí dámy. Tatínek s tou novou dámskou společností problém neměl 🙂 I když to ze začátku drhlo, po čase jsme nastolili režim, všichni si zvykli na pravidla a teď si spolupráci nemůžeme vynachválit.

Určitě je to dobrá cesta, hodně to pomůže a také hlavně pečujícímu. A čím více je pečující v pohodě, tím více se ta pohoda přenáší i na ostatní a tak to de facto prospívá všem. Určitě se toho nebojte, když budete mít štěstí na dobré, ochotné, milé dámy nebo pány v pečovatelské službě a dáte tomu čas, pěkně si to sedne. Taky je fajn, když máte k ruce profesionála, který Vám bez problému zodpoví dotazy, žádná otázka mu nepřijde hloupá a pomůže Vám se prostě zorientovat. Mně právě jedna úžasná pečovatelka pomohla i s tím, jak zvládnout maminčiny stavy, kdy odmítala přijmout tu pečovatelskou pomoc a stavěla si hlavu, že nechce nikoho cizího v bytě a bylo to trochu z její strany i takové citové vydírání. Byla to extra psychologická podpora navíc 🙂

Jen si musíte udělat dobrý průzkum - je mnoho typů služeb a jejích poskytovatelů. Zvlášť pečovatelská, zvlášť zdravotní služba, k tomu ještě asistenční služba například. Udělejte si také představu, co byste chtěla - jestli chcete ulevit z takových těch běžných domácích prací jako je vaření, jestli chcete doprovody k lékaři, asistenci s podáváním léků.... je dobré to i předem probrat s rodinou, nebo s dalšími pečujícími osobami, ať sladíte představy a možnosti.

Hodně sil Vám přeji, 

Monika Andršová


   
OdpověďCitace
 Iva
(@Iva)
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 5
 

@ilona-vrsecka Nám bylo řečeno, že běžné úkony třeba hygienu se   musíme naučit  zvládat sami, 


   
OdpověďCitace
Sdílet: